Meistrid

Tauro Pungas 

1995. aastal, olles lummatud Lennart Meri filmis "Kalevala hääled" kuuldud Veljo Tormise kooriteosest "Raua needmine" ning olles võlutud filmiettekandes taaselustatud rauasulatuse- ja sepistamisrituaalidest, süütas Tauro köögis gaasipliidil tule, kuumutas sellel traadi ja alustas pingile asetatud raudklotsil sepistamisega. Tauro kuulis, et raud räägib teamaga ning teadis, et neil on rauaga pikemad vestlused pidadada.


Andrus Kotter

Olles oma elukäigu kõige mõjutavamas eas, kohtub noor Andrus 1997. aastal kuulsa sepa Ivan Oravaga, kes oli saanud presidendilt korraga neli ordenit ning tagus neist sepikojas sauna tarvis leiliviskamise kulpi. Kui sirguksid veidi, siis arvas see taat, et sepp sellest poisist ehk kuidagi saaks. Jaa-jaa-jah kõll! Ees sädemeist põlenud põll, jaa-jaa-jaa oi-oi-oi-oi, 2003. aastal Andrusest õpipoiss sai.
Andrei Maljutin

Kui Andrei Issanda 2003. aastal emaga esimest korda sepikotta jõudis, oli sepistamine juba alanud. Andrei teab, et maale saadetud "taevaraud" on Jumala õnnistatud materjal, millest on võimalik vormida ilusaid ja vajaminevaid sepiseid, mis muudavad inimeste maailma õndsamaks. Iga sepistatud spiraali keeratud voluut, rauda läbistav läbilöök muudab maailma ilusamaks ja paremaks paigaks.

Alar Villiko               

Mitmel rahvusvahelisel rahuvalvemissioonil osalenuna teadis Alar, mis vahe on vintraudsel, sileraudsel ja kaheraudsel. Ta teadis ka, et see relv on üks imelik talisman, mis hoiab teda päeval ja ööl ja lõikab läbi kõik kütked, millesse satub ta teel. Aga mis on selle meistri mõtteis, kes selliseid riistu taob? 2007. aastal astus Alar sepikotta ning otsustas, et iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja.