Sepiste kavandamine

Sul on soov kujundada maailma enda ümber. Soovid tellida midagi emotsionaalselt isikupärast ja erilist. See miski peab olema jääv ning unikaalne. Unistused ja unelmad mis puudutavad ning innustavad sind, püstitavad sepise kavandamises väljakutsuvaid sihtmärke. 

Sepise kavandamise kõige olulisem eesmärk on tõsta ümbritseva ruumi kvaliteeti, see peab vastama sinu emotsionaalsele nägemusele ning täitma ka kasutamisvajadusest lähtuvaid tingimusi. Et kavandada ihaldatuimat unikaalset sepist, peame koos sinuga lähtuma kolmest pidepunktist:


1. SINU UNISTUSEST
- milline peaks unikaalne lahendus välja nägema

2. RUUMIST JA KESKKONNAST - kuhu sinu unistuste sepis peab sobima
3. KASUTAMISVAJADUSEST- millist funktsionaalsust peab sepistatud lõpptulemus täitma

Ära muretse, läbime selle teekonna koos. Olen alati huvitatud osalema protsessis võimalikult varakult. Alustame esimesest vestlusest või kohtumisest. Selgitame koos välja, milline on sinu ettekujutus sepise visuaalsest välimusest. Kindlasti räägime funktsionaalsusest, milleks võivad olla vajadus saada teisele korrusele, vajadus romantilisel talveõhtul kaminas tuld kohendada või piiritleda oma koduõue. Lahenduseks unikaalne metallist trepp, kaminariistade komplekt või siis sepistatud aed ja väravad. Kasutamisvajadused ja funktsionaalsus on sama olulised, kui visuaalne välimus ning sepistatud lahenduse sobivus keskkonda. Enne, kui hakkan pliiatsit teritama ja mõtteid paberile joonistama, pean tutvuma ruumi ja keskkonnaga, kuhu sepis tuleb kavandada. Vahel piisab selleks fotost, suuremate sepiste puhul lepime kokku kohtumise ning tulen kohapeale keskkonnaga tutvuma.


Nüüd saan kogutud mõtteid ja ideid kavandama hakata ning koostöös otsime parimat unikaalset lahendust. Omavaheline koostöö on väga oluline, sest iga kliendi unistused on erinevad ja olulised ning pakuvad ka minule emotsionaalselt põnevat loomeprotsessi.


Tauro Pungas